12 hodin na Berounce

02.10.2017

Po povedené výpravě na Berounku z června tohoto roku (Krátce na Berounce) jsme se na tuto krásnou řeku dostali opět až na konci září, ale tentokrát jen na 12hod vycházku. K vodě jsme dorazili někdy kolem 9:00.

Oproti červnovému nízkému stavu vodní hladiny, kdy kapra bylo velmi obtížné pustit zpět kvůli ustoupené vodě a velké vrstvě bahna, byla nyní už výška hladiny na normálu. Já už jsem měl návazce připravené z domova, abych co nejdříve nahodil. Zkoušel jsem boilies "na přírodno" a taťka silně dipované.

Až do oběda hlásiče mlčely, nicméně kapři se často ukazovali. Někdy kolem 14:00 nás z diskuze vytrhnula silná jízda mého krajního prutu nahozeného přibližně na zlom do koryta. Kvůli hustým travám v celém vodním sloupci jsem musel kapra zdolávat dost na tvrdo. Ani po podebrání nebylo jasné, jak je velký, protože celý podběrák byl plný rostlin. V podložce se nám však po opláchnutí objevil krásný lysec 69cm 6,5kg. Potěšil a navíc jsme se v tom sychravém počasí zahřáli.

Lovné místo jsme dokrmili boiliesem a peletami a udělali si kávu. Do setmění přišly ještě tři další záběry, nicméně všichni kapři se po chvíli zdolávání vypnuli. Trochu nás to mrzelo, ale co se dá dělat. Hlavní je, že záběry chodily a nám už zbývá vyrazit na zdejší kapříky znovu...

Team 2010 - Radim