Hracholusky Tour 2018 - červen

09.06.2018

Jak se říká, člověk se vždy rád vrací na stará místa, ke kterým ho váže nejenom vztah k danému místu, ale rovněž i vzpomínky a nezapomenutelné zážitky. Pro náš tým je to samozřejmě naše domovská přehrada Hracholusky a i když jsme v posledních letech jezdili výhradně na Labe, Orlík atd., pro tento rok jsme se rozhodli na naši domovskou vodu vrátit a vše si opětovně reálně připomenout.

V červnu tedy pokračovala naše letošní Hracholusky Tour 2018 a samozřejmě jsme nenechali doma naší novou "vlajkovou loď" - Arynboats Carp 530. Jen krátce představím. Jedná se o speciální kaprařskou hliníkovou loď vyrobenou "na míru" od našeho kamaráda Martijn van Houtena v Holandsku. Její délka je 540cm, šířka 200cm a bordy máme vysoké 75cm. Její plavební vlastnosti, vybavení a kategorizace jsou přesně přizpůsobeny našim účelům, takže plně můžeme využívat její přednosti, které nám nabízí pro úspěšný lov - skvělá ovladatelnost, malý ponor, stabilita i výborné prostorové palubní podmínky pro lov.

Radim se bohužel pilně připravuje na zkoušky, takže čest týmu jsem držel já s Matějem. Tentokrát jsme vyrazili na 7 dní a samozřejmě zásadní otázkou byla lokalita. Máme nyní vzhledem k Arynboatu svobodnou volbu a obrovskou výhodu, že se můžeme vydat prakticky kamkoliv, nicméně 490 ha vodní plochy vyžaduje vždy velmi pečlivé zvážení všech zásadních faktorů pro úspěšný lov na velkých vodních plochách.

Já jsem se samozřejmě výhradně věnoval lovu kaprů, nicméně pro Matěje byly cíle úplně jiné. Právě pro tento rok by chtěl poznat a ulovit co nejvíce různých druhů ryb a vyzkoušet si tím samozřejmě všechny možné techniky lovu. Musím s radostí konstatovat, že jsme si společně oba cíle v této výpravě splnili. Matějův plán se nakonec zastavil na čísle 9 druhů ryb - konkrétně se mu podařilo ulovit kapra, cejna, perlína, plotici, ježdíka, ouklejku, okouna, karase 38cm a výstavního lína 35cm.

Mně se na podložku podívalo více jak 15 zdravých kaprů, nejčastěji ve váhové kategorii kolem 4 - 5kg. Splněným snem byl šupík 13,0kg / 91cm a šupík 8,2kg / 81cm.

Další výpravu plánujeme na začátek července a samozřejmě dáme info...

Přejeme všem sportovním rybářům hodně zdaru

Team 2010 - Fanda