Klidné srpnové Labe

12.02.2018

V minulém roce jsme se na Labe poprvé dostali až na konci srpna. Počasí už nebylo bláznivé, teplota stabilní kolem 24°C, občas nějaká ta přeháňka. Po přeplavení na "naše" lovné místo a zjištění, že zde nikdo letos nechytal, jsme začali pevně věřit, že se nějaký kapr povede.

Vloni se nám osvědčilo první dva dny krmit kromě klasického boilies a pelet také vařenou kukuřicí - rychle rozjela lovné místo a nepřilákala více jelců než obvykle. Avšak letos jsme měli dojem, že žádnou velkou službu neudělala. Asi to bylo dáno všeobecně nižší aktivitou kaprů.

První záběry přišly druhý den za tmy. Šlo o menší bojovníky 6-7kg. Následně jako když utne a hlásiče ne a ne zapípat. Ticho prolomil polední záběr od většího kapra, ale za okamžik se bohužel vypnul a taťka tak zůstal prozatím bez ryby.

Poslední večer před odjezdem se ale taťka dočkal dalšího kapra na prutu. Tentokrát i zdolávání bylo až do konce úspěšné a výsledkem byl kapr 83cm a rovných 10,0kg. Nakonec jsme tedy neodjeli s prázdnou a Labe nás i tentokrát odměnilo za snahu slušnými úlovky.

Team 2010 - Radim