Krátce na Berounce

14.06.2017

Poslední víkend před začátkem sezony lovu dravců jsme uskutečnili krátkou třídenní výpravu na horním toku naší domovské řeky Berounky. Po skutečně velmi dlouhé době jsme se rozhodli uskutečnit výpravu bez přeplavování. To samozřejmě znamená pohodu "auta přímo u zadku", ale na druhé straně rovněž oprávněné obavy, zda budeme mít klid.

Bohužel musím konstatovat, že i po několika letech se v tomto směru nic zásadního nezměnilo. Celodenní ohně na denním i nočním pořádku, valící se kouř do celého údolí, vulgární řev ožralů a dunění muziky ze zaparkovaných aut - i toto je bohužel vizitka některých "rybářů". O neschopnosti kolegiálně dodržovat základní pravidla lovu ani nemluvě. I tak jsme ale vydrželi do konce a snažili jsme se odnést od řeky to pozitivní, řeka totiž za nic nemůže...

Velmi nízký stav vody a horko nedávali předem mnoho šancí na mnoho záběrů. Pro Matěje to byla vlastně první několikadenní výprava na Berounce a musíme ho pochválit, že vše zvládl se ctí. Zvláště, když se i po několikadenním krmení nedočkal záběru ani od malých ryb, nenechal se otrávit a bojoval do poslední chvíle. Mě se podařilo udělat jeden záběr a rovnou úspěšně zdolat "šupíka" 8,3kg / 75 cm.

Každopádně, už se nám blíží další delší výpravy, takže hurá do dalších bojů...

Team 2010 - Fanda